انبه امروز مشهد یکی از اکسسوری های لباس حنابندان ترکیه می باشد

آنتی اکسیدان ها مهم هستند زیرا از سلول های شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

این ترکیبات موجود در انبه امروز مشهد بسیار واکنش پذیر می توانند به سلول های شما آسیب بزنند. تحقیقات آسیب رادیکال‌های آزاد را با علائم پیری و بیماری‌های مزمن مرتبط دانسته است.

در میان پلی فنل ها، منگیفرین بیشترین علاقه را به خود جلب کرده است و گاهی اوقات به عنوان یک “سوپر آنتی اکسیدان” نامیده می شود زیرا به ویژه قدرتمند است.

مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان داده اند که منگیفرین ممکن است با آسیب رادیکال های آزاد مرتبط با سرطان، دیابت و سایر بیماری ها مقابله کند.

انبه دارای بیش از دوجین نوع مختلف پلی فنول از جمله مانگیفرین است که به ویژه قدرتمند است. پلی فنول ها به عنوان آنتی اکسیدان در داخل بدن شما عمل می کنند.

انبه

حاوی مواد مغذی تقویت کننده سیستم ایمنی است. انبه منبع خوبی از مواد مغذی تقویت کننده سیستم ایمنی است.

یک فنجان (165 گرم) انبه 10 درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین A را تامین می کند.

ویتامین A برای یک سیستم ایمنی سالم ضروری است. عدم دریافت کافی این ویتامین با خطر بیشتر عفونت مرتبط است. به علاوه، 1 فنجان (165 گرم) انبه تقریباً 75 درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین C را تامین می کند.

این ویتامین می‌تواند به بدن شما کمک کند تا گلبول‌های سفید خون بیشتری تولید کند که با بیماری‌ها مبارزه می‌کنند، به این سلول‌ها کمک می‌کند موثرتر کار کنند و دفاع پوست شما را بهبود می‌بخشد (34 منبع معتبر، 35 منبع معتبر).

انبه همچنین حاوی مواد مغذی دیگری است که ممکن است از ایمنی نیز حمایت کند، از جمله:

  • مس
  • فولات
  • ویتامین E
  • چندین ویتامین B

انبه منبع خوبی از فولات، چندین ویتامین B، و همچنین ویتامین های A، C، K و E است که همگی ممکن است به تقویت ایمنی کمک کنند.

انبه حاوی مواد مغذی است که از قلب سالم حمایت می کند. به عنوان مثال، منیزیم و پتاسیم را ارائه می دهد که به حفظ جریان خون سالم کمک می کند. این مواد مغذی به رگ‌های خونی شما کمک می‌کنند تا به آرامش برسند و باعث کاهش سطح فشار خون می‌شوند.

به نظر می رسد مانگیفرین فوق آنتی اکسیدانی انبه برای سلامت قلب نیز مفید است.

مطالعات حیوانی نشان داده‌اند که مانگیفرین ممکن است از سلول‌های قلب در برابر التهاب، استرس اکسیداتیو و مرگ سلولی محافظت کند.

علاوه بر این، ممکن است به کاهش سطح کلسترول، تری گلیسیرید و اسیدهای چرب آزاد در خون شما کمک کند.

در حالی که این یافته ها امیدوارکننده هستند، تحقیقات در مورد منگیفرین و سلامت قلب در انسان در حال حاضر وجود ندارد. بنابراین مطالعات بیشتری مورد نیاز است.